اخبار

آخرین اخبار و اطلاعات مرکز و ناباروری

۹۰ درصد هزینه های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه است

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینای جهاددانشگاهی گفت: هم اکنون 90 درصد از هزینه های درمان ناباروری لقاح خارج از رحم (IVF) و تلقیح درون رحمی (IUI) و 70 درصد هزینه خدمات سرپایی مرکز درمان ناباروری ابن سینا تحت پوشش بیمه است.همچنین امیدواریم در آینده نزدیک سلول درمانی نیز جزء درمان های کلاسیک و روتین پزشکی کشور ثبت شود.

دکتر علی صادقی تبار، مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینای جهاددانشگاهی گفت: حدود سه میلیون زوج نابارور در کشور وجود دارد که خوشبختانه طی سال های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ دولت با حمایت از هزینه های ناباروری، فرصت خوبی را برای درمان زوجین نابارور فراهم کرده است. این فرصت امکان دارد همیشگی نباشد. چنین فرصتی به وضعیت اقتصادی کشور و اختصاص بودجه از سوی دولت و حمایت سازمان های بیمه بستگی دارد. امیدواریم این پوشش ها امسال نیز ادامه یابد و زوجین نابارور بتوانند با حمایت از این بودجه ها، اقدام به باروری کنند.

وی افزود: در حال حاضر 90 درصد از هزینه های درمان ناباروری لقاح خارج از رحم (IVF) و تلقیح درون رحمی (IUI) و 70 درصد هزینه خدمات سرپایی مرکز درمان ناباروری ابن سینا را بیمه تحت پوشش قرار می دهد. امیدواریم این خدمت ها و حمایت های دولتی و بیمه ها ، کمک حال مردم باشد و زوجین بتوانند به راحتی از این درمان ها استفاده کنند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا سلول درمانی نیز اکنون تحت پوشش بیمه قرار دارد یا خیر اظهارداشت: سلول درمانی هنوز تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است اما امیدواریم در آینده ای نه چندان دور، این روش درمانی نیز جزء درمان های کلاسیک و روتین پزشکی کشور ثبت شود و خدمات آن نیز تحت پوشش سازمان های بیمه نیز قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: در این روش با استفاده از سلول های بنیادی خون قاعدگی زنان، به بهبود وضعیت باروری بانوان کمک می کنیم؛ گروه خاصی از بانوان، مانند مبتلایان به تنبلی تخمدان کاندید استفاده از این روش هستند. متخصصان مربوطه می توانند تعیین کنند که آیا امکان استفاده از این روش برای درمان فرد وجود دارد یا خیر. این نوع روش درمانی تنها با تشخیص پزشک متخصص انجام می شود.

صادقی تبار درباره میزان موفقیت این روش گفت: شانس موفقیت مبتلایان به سندروم تنبلی تخمدان در باروری بسیار کم است. استفاده از درمان های متعارف ناباروری می تواند مشکل نارسایی و تنبلی تخمدان بانوان را برطرف کند. همان گونه که به طور معمول در یک سیکل IVF شانس و ابتلا به باروری حدود 35 تا 40 درصد است. در این دسته از بیماران نیز احتمال موفقیت و شانس باروری حدود 35 تا 40 درصد بیان شده است.

به گفته وی، هرچند شانس موفقیت درمان های ناباروری در هر بار اقدام ۳۵ تا ۴۰ درصد است اما با تکرار و پیگیری این درمان ها شانس موفقیت به نزدیک ۱۰۰ درصد افزایش پیدا می کند؛ به عبارت دیگر با استمرار این درمان ها، شانس باروری زوجین زیاد می شود.

مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا یادآورشد: شرایط سنی نیز در موفقیت روش های درمانی بسیار دخیل است. شانس موفقیت درمان ناباروری در افراد کمتر از ۳۵ سال خیلی بیشتر است. شانس موفقیت این روش ها از ۳۵ تا ۴۲ سالگی به صورت لگاریتمی کاهش پیدا می کند. از سن ۴۲ تا ۴۹ سالگی نیز روش های دیگری برای درمان های ناباروری ارائه می شود.

وی در پایان گفت: در این مرکز بر اساس محدوده های سنی، شرایط بالینی، وضیعت جسمی، آزمایش ها، سونوگرافی ها و شرایط رحم، تخمدان زنان و وضعیت باروری مردان، درمان های مناسب ناباروری ارائه می شود.

 

خواندن 1493 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Image

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

اطلاعات بیشتر ...

نماد اعتماد الکترونیکی