واحدهای همکار مرکز

ارجاع بیماران نابارور

مرکز فوق تخخصی درمان ناباروی و سقط مکرر ابن سینا افتخار دارد به عنوان یک مرکز مرجع با کلیه مراکز درمان ناباروری به خصوص مراکز جهاد دانشگاهی همکاری نزدیک و فعالانه ای داشته باشد.

این همکاری شامل خدمات انجام تست های آزمایشگاهی، تشخیص طبی، پاتولوژی، ژنتیک و مولکولی و ارائه خدمات تخصصی خاص برای آن دسته از مراکزی که امکان ارائه درمانهایی از جمله آندومتریوز، خدمات درمان های جایگزین (اهدا) و سلول درمانی را ندارد، می باشد.

همچنین در صورت تمایل مراکز می توانند برای اجرای برنامه های آموزشی برای ارتقاء توانمندی ها و بهبود کیفیت ارائه خدمات در مراکز داوطلب با واحد R&D ارتباط داشته باشند.

 

جهاد دانشگاهی قزوین

جهاد دانشگاهی قزوین

 

جهاد دانشگاهی اردبیل

جهاد دانشگاهی اردبیل

 

جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی

جهاد دانشگاهی آذربایجان شرقی

 

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم 'رویا'

مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی استان قم "رویا"

واحد ارجاع R&D (تحقیق و توسعه یا همان Research &Development) مرکز درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا در سال ۱۳۹۷ به منظور گسترش همکاری با متخصصینی که در مطب خود در زمینه بررسی و درمان بیماران نابارور فعالیت می کنند تاسیس شده است.

براساس این همکاری، با برگزاری جلسات و سمینارهایی به متخصصین واجد شرایط و مشغول به کار در خارج از مچموعه مرکز درمان ابن سینا، آموزش های لازم در زمینه ارزیابی زوجین نابارور ارائه گردیده است.به طوری که این گروه از متخصصین محترم به عنوان همکار مرکز ابن سینا محسوب می گردند و از راه های دور ونزدیک در ساسر کشور با واحد ارجاع مرکز ابن سینا در تعامل هستند.

بیماران پس از ارزیابی اولیه توسط این گروه ازمتخصصین محترم، به واحد همکاری وارجاع بیماران ابن سینا معرفی می گردند.

کارشناس این واحد سرکار خانم لیلا عبادی می باشند واز طریق شماره تلفن ثابت وموبایل با بیماران وپزشکان ارتباط برقرار نموده، اطلاعات لازم را به آنان ارائه می نمایند وپذیرای بیماران گرامی می باشند.

مدیر واحد ارجاع سرکار خانم دکتر آتوسا کریمی جراح ومتخصص زنان وفلوشیپ نارباروی می باشند. بیماران پذیرش شده بر مبنای طرح مشکل اولیه جهت بررسی های فوق تخصصی درکلینیکهای مختلف از قبیل کلینیک ناباروری زنان و مردان، اندومتریوز، پستان، ایمونولوژی، داخلی، ژنتیک، سونوگرافی، پره ناتالوژی وهم چنین آزمایشگاه تشخیص طبی مرکز درمان ابن سینا مورد پذیرش و بررسی های تشخیصی ضروری قرار می گیرند، سپس اقدامات درمانی مناسب جهت ایشان آغاز می گردد.

در نهایت نتیجه درمانی بیمار (به عنوان مثال بارداری به دنبال انجام سیکل میکرواینجکشن) به اطلاع پزشک مربوطه رسانیده می شود.

از دیگر فعالیتهای مهم واحد ارجاع، ایجاد همکاری با مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین میباشد که از طریق فن آوری Telemedicine ارتباط موثر وپیوسته با متخصصین محترم آن مرکز برقرار شده و هماهنگی های لازم جهت تجویز داروها و انجام سونوگرافی ها صورت گرفته و بیماران در نهایت تنها جهت انجام عمل جراحی (عمل پانکچر، انتقال جنین، هیستروسکوپی، TESE و ...) به واحد ارجاع وسپس به بخش های مورد نیاز مرکز درمان ناباروری ابن سینا مراجعه می نمایند.

این امر کمکی شایان به عزیزانی است که در استان قزوین و یا شهر های اطراف آن ساکن هستند و در عین حال از نظر مسافت وهمچنین با توجه به شرایط همه گیری کرونا، امکان مراجعات مکرر به مرکز درمان ابن سینای تهران را ندارند.این گروه از بیماران با پیوستن به مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی قزوین و انجام بررسی های لازم تحت نظر متخصصین محترم در مرکز قزوین، تنها جهت امور ضروری نظیر عملهای جراحی به مرکز درمان ابن سینا مراجعه می نمایند.

لازم به یادآوری است که نتایج موفقیت وبارداری در بیماران ارجاع شده از واحد جهاددانشگاهی قزوین بسیار درخشان بوده است وبدین وسیله امکان بارداری برای بسیاری از زوجینی که امکان دسترسی مستقیم به ابن سینای تهران را نداشته اند فراهم گردیده است.

Image

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

نماد اعتماد الکترونیکی