واحد بین الملل

پذیرش بیماران

واحد بین الملل

واحد بین الملل - IPD

مرکز فوق تخصصی ابن سینا، با هدف ارائۀ بهتر خدمات و رفاه بیشتر مراجعان محترم، واحد خدمات ویژه(VIP)  را راه‌ اندازی کرده است. مراجعانی که مایل به استفاده از خدمات این واحدند،  با مراجعه به این واحد (International Patient Unit)، واقع در طبقۀ دوم مرکز درمان، می­ توانند از شرایط ارائۀ این خدمات آگاهی یابند.

مزایای استفاده از خدمات ویژه:

 • انجام روند درمانی در حداقل زمان ممکن و خارج از نوبت، یعنی صرفه جویی در زمان تا 50 درصد
 • انجام مشاوره به­ صورت غیر حضوری و مستمر از طریق ایمیل و تلفن، در حد ممکن
 • انجام ویزیت­ ها و بررسی­ ها توسط پزشکان طراز اول مرکز
 • همراهی مترجم اختصاصی با اتباع خارجی برای هماهنگی و پیگیری تمام امور
 • اختصاص کارشناس ویژه به مراجعان ایرانی در تمام مراحل درمان
 • آماده­ شدن جواب برخی از آزمایشات به­ صورت اورژانسی (در صورت امکان)
 • اختصاص محل ویژه برای پذیرایی و انتظار و اختصاص محل ویژه و اختصاصی در بخش بستری
 • هماهنگی امور مربوط به تهیه و تبدیل ارز ، اسکان فرد، هماهنگی هتل و صدور گواهی برای ارائه به سفارت دربارۀ طول درمان توسط کارشناسان رسیدگی به امور مراجعان ویژه
 • گفتنی است مراجعان این واحد هر زمان که بخواهند می­ توانند با واحد VIP تسویۀ حساب کنند و درمان خود را در کلینیک عادی ( با شرایط عادی) ادامه دهند.

شرایط استفاده از خدمات ویژه:

استفاده از خدمات ویژه برای اتباع خارجی‌ ای که شناسنامۀ غیر ایرانی دارند و همچنین، افرادی که ایرانی‌ اند، اما شناسنامۀ ایرانی ندارند، الزامی است و این دسته از مراجعان ملزم به پرداخت همۀ وجوه و هزینه‌ ها به‌ صورت ارزی‌ اند.

مراجعانی که دارای شناسنامه ایرانی‌ اند، ولی تمایل دارند از این خدمات استفاده کنند، می‌ توانند با مراجعه به واحد 11 واقع در مرکز درمان از شرایط و چگونگی استفاده از این خدمات آگاه شوند. مراجعانی که همزمان تابعیت داخلی و خارجی دارند، با اعلام شرایط و ضوابط خدمات عادی و ویژه از سوی واحد خدمات ویژه، می‌ توانند نوع خدمات درخواستی خود را انتخاب کنند و در صورت تمایل به استفاده از خدمات ویژه، می‌ توانند فرم درخواست این خدمات را تکمیل کنند و از آن بهره‌ مند شوند.

روش اجرا:

در صورتي كه زوج به‌ صورت حضوري به مركز درمان مراجعه کنند، پس از احراز شرايط استفاده از خدمات ويژه، مراحل زیر انجام مي‌شود:

 • فرد مراجعه‌ کننده بلافاصله از سوی متصدی اطلاعات و یا پذيرش به واحد خدمات ویژه ارجاع داده می­ شود و کارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه به ایشان معرفی می‌ شود. اين کارشناس، همراهی فرد و هماهنگی با واحدهای مختلف، در همۀ مراحل فرایند پذیرش و دریافت خدمات تشخیصی- درمانی  را، تا زمان ترخیص بر عهده دارد.
 • چنانچه زوج در خارج از کشور اقامت داشته باشند و از طریق ایمیل یا تماس تلفنی، تمایل خود را به درمان  به مرکز اعلام نمایند، می‌ توانند آزمایش‌های اولیه مورد نیاز را که با تجویز متخصصان مرکز و هماهنگی این واحد به ایشان اعلام می‌ شود، به‌ صورت غیر حضوری در محل اقامت خود انجام دهند و نتایج آن را ارسال کنند تا طول مدت اقامت ایشان در ایران به حداقل زمان ممکن برسد.
 • در صورتي كه فرد جزو اتباع خارجي باشد، رضايت‌ نامه‌ها و فرم‌ هاي لازم توسط كارشناس خدمات ویژه به زبان مورد نظر قرائت مي‌ گردد و در صورت لزوم توضيحات لازم به فرد ارائه مي­ شود.
 • با توجه به همراهی کارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه با متقاضی در سير مراحل درماني، مترجم یا همراهان زوج به محل انتظار راهنمایی می‌ شوند و تا زمان خروج از مرکز مجاز به همراهي بیمار نیستند.
 • هماهنگی امور مربوط به تهیه و تبدیل ارز، اسکان فرد، هماهنگی هتل و در صورت درخواست فرد، صدور گواهی برای ارائه به سفارت دربارۀ طول درمان، توسط كارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه انجام مي‌ شود. گفتنی است صدور گواهي براي تمديد ويزا در صورت طولاني‌ شدن درمان، صرفاً با مضمون اعلام افزایش زمان طول درمان فرد ارائه می‌ گردد.
 • تشريح خدمات، ضوابط مركز و ارائۀ اطلاعات لازم به فرد متقاضي و همچنين، توجیه اتباع خارجی (شرح خدمات، قوانین مرکز و کشور در حوزه سلامت و درمان، نحوۀ ارائۀ خدمات، گشایش اعتبار، پرداخت هزينه‌ ها و ...) توسط کارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه انجام می­ شود.
 • آماده‌ سازي و بررسي مدارك احراز هویت و زوجیت و سوابق و مستندات مورد نياز و انجام هماهنگي‌ هاي لازم نیز توسط كارشناس مربوط صورت می‌ گیرد.
Image

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

اطلاعات بیشتر ...

نماد اعتماد الکترونیکی