اخبار

آخرین اخبار و اطلاعات مرکز و ناباروری

مراکز درمانی ایران میزبان زوجین نابارور از سراسر جهان

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دکتر علی صادقی‌تبار مدیر مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر جهاد دانشگاهی، با اشاره به روند شکل‌گیری فناوری‌های نوین تولید مثلی در ایران پس از انقلاب اسلامی، گفت: پس از پیروزی انقلاب و تشکیل جهاد دانشگاهی و با شکل‌گیری پژوهشگاه‌های رویان و ابن‌سینا، جهاد دانشگاهی با درک ضرورت و اهمیت توسعه‌ی روش‌های درمان ناباروری، در این زمینه به برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری بلند مدت پرداخت که نتیجه‌ی آن جایگاه ممتاز ایران در این حوزه در منطقه و جهان است.

وی درباره توانمندی‌های این مرکز افزود: مجموعه ابن‌سینا از ابتدا با هدف ارائه خدمات جامع و کامل تشخیص و درمان ناباروری شکل گرفت تا بتواند همه خدمات فوق تخصصی در این زمینه را به همه‌ی مراجعان، با هر اتیولوژی، ارائه کند. به همین دلیل، همه زوجین نابارور با هر علت ناباروری می‌توانند از خدمات پیشرفته این مرکز استفاده کنند و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا پس از دو دهه فعالیت موفق، امروز قادر به ارائه کامل‌ترین خدمات تشخیصی و درمانی به زوج‌های نابارور است.

دکتر صادقی‌تبار با اشاره به دسته‌بندی روش‌های درمان ناباروری، توضیح داد: به‌طور کلی می‌توان خدمات درمان ناباروری را در چهار گروه دسته‌بندی کرد. نخست، درمان‌های دارویی برای افزایش توان باروری زوج‌ها. دوم، روش تلقیح داخل رحمی اسپرم یا آی یو آی (IUI) که در این روش نمونه اسپرم پس از شستشو و آماده‌سازی به‌طور مستقیم به داخل رحم خانم انتقال داده می‌شود. سوم، روش پیشرفته‌ی آی وی اف (IVF) یا میکرواینجکشن (ICSI) که در این روش، پس از تجویز داروهای تحریک تخمک‌گذاری به خانم، طی عمل پانکچر تخمدان یا تخمک‌گیری، تخمک‌ها از تخمدان خانم برداشته و در محیط آزمایشگاهی با اسپرم مرد تلقیح می‌شوند. سپس، جنین‌های حاصل به رحم خانم انتقال داده می‌شوند. همه‌ی این خدمات با بالاترین کیفیت و با هدف تولد نوزاد سالم در مرکز ابن‌سینا به مراجعان ارائه می‌شود.

وی افزود: دسته چهارم شامل روش‌های درمان‌های جایگزین یا اهدا است که حدود دو دهه پیش قانون و آئین‌نامه مرتبط با آن تصویب شد و اکنون خدمات درمان‌های جایگزین یا اهدا به صورت نظام‌مند در مراکز مجاز ارائه می‌شوند. در مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا نیز این خدمات با در نظر گرفتن تمام ملاحظات پزشکی، حقوقی و اخلاقی و با دقت و کیفیت بالا به متقاضیان ارائه می‌شود. مراجعان می‌توانند آسوده‌خاطر باشند که تمام ارزیابی‌های مربوط به سلامت جسمی و روانی، چه برای اهداکنندگان و چه برای دریافت‌کنندگان در این مرکز انجام می‌شود و مشاوران زبده در زمینه‌های حقوقی، روانپزشکی و اخلاقی خدمات مشاوره‌ای لازم را به زوج‌ها ارائه می‌کنند.

دکتر صادقی‌تبار درباره دیگر خدمات این مرکز گفت: یکی دیگر از خدمات ارزشمند این مرکز که حاصل دانش و پژوهش محققان و متخصصان توانمند کشورمان است، خدمات تشخیص و غربالگری ژنتیکی جنین است. کلینیک ژنتیک مرکز ابن‌سینا در حال حاضر با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته‌ی ژنتیکی PGD و NGS قادر است خدماتی همچون غربالگری و تشخیص اختلالات و بیماری‌های ژنتیکی جنین پیش از لانه‌گزینی را به مراجعان ارائه کند. در واقع این امکان وجود دارد که با این تکنیک‌ها جنین‌های شکل گرفته در آزمایشگاه، پیش از انتقال، از نظر اختلالات و بیماری‌های ژنتیکی بررسی شوند و جنین‌های سالم برای انتقال انتخاب شوند. همچنین، از این تکنیک‌ها می‌توان برای تعیین جنسیت جنین و انتقال جنین با جنسیت دلخواه والدین استفاده کرد. علاوه بر این، با استفاده از این تکنیک‌های پیشرفته ژنتیکی می‌توان اختلالات ژنتیکی منجر به سقط را در جنین شناسایی و با انتقال جنین‌های سالم، از بروز سقط مکرر جلوگیری کرد.

وی در پایان یادآور شد: خوشبختانه پس از انقلاب اسلامی در همه عرصه‌ها شاهد جهش‌ها و پیشرفت‌های چشمگیر بوده‌ایم که یکی از برجسته‌ترین حوزه‌های پیشرفت، حوزه فناوری‌های نوین تولید مثلی بوده است. به همت پژوهشگران و متخصصان کشورمان، امروزه ایران در حوزه فناوری‌های تولید مثلی و درمان ناباروری همطراز کشورهای پیشرفته جهان است و نه تنها زوج‌های ایرانی نیاز به مراجعه به کشورهای پیشرفته برای بهره‌مندی از این خدمات ندارند، بلکه مراکز ایران هر ساله میزبان زوج‌های نابارور از سراسر جهان برای استفاده از خدمات پیشرفته‌ی ناباروری در میهن هستند.

خواندن 116 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

مرکز درمان ابن سینا

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97
آدرس در گوگل مپ

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

نماد اعتماد الکترونیکی