کمپین خانواده، جمعیت و فرزندآوری

حمایت از زوج‌های نابارور

معرفی کمپین حمایت از زوج‌های نابارور

در سال‌های اخیر کاهش نرخ رشد جمعیت یکی از بحران‌های فرا روی کشور قلمداد شده است و اهمیت این موضوع دلیل نامگذاری سی‌ام اردیبهشت به‌عنوان روز ملی جمعیت بوده است. پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا نیز، بر اساس مسئولیت اجتماعی خود، هر ساله به مناسبت روز ملی جمعیت و در پایان اردیبهشت، کمپینی را در حمایت از زوج‌های نابارور برگزار می‌کند، زیرا ما بر این باوریم که زوج‌های نابارور سرمایه‌های جمعیتی بالقوه‌ای هستند که با حمایت و تسهیل درمان می‌توانند در تحقق سیاست‌های جمعیتی نقش داشته باشند.

طبق آخرین بررسی آماری در کشور که توسط پژوهشگاه ابن‌سینا انجام شده، شیوع ناباروری در کشور حدود بیست درصد است، یعنی از هر پنج زوج یک زوج با وجود تمایل به فرزندآوری، با مشکل ناباروری مواجه‌اند. بنابراین، حمایت از این زوج‌ها می‌تواند در چشم‌انداز جمعیتی کشور تعیین‌کننده باشد.

مفهوم «حمایت» در این کمپین یک مفهوم چندوجهی است. در واقع، زوج‌های نابارور با مشکلات متعددی رو به رو هستند. یکی از مشکلات، ناکافی بودن آگاهی عمومی درباره ناباروری و علل و درمان‌های آن است. بنابراین، آگاهی‌رسانی و انتشار انواع محتواهای آموزشی درباره باروری و ناباروری از جمله برنامه‌های این کمپین است. یکی دیگر از مشکلاتی که زوج‌های نابارور با آن مواجه‌اند، استرس‌های عاطفی، روانی و اجتماعی است. احساس شرم و نقصان از یک سو و ترس از برچسب یا استیگمای ناباروری از سوی دیگر می‌تواند موجب اضطراب، انزوا و حتی از هم پاشیدن روابط زناشویی شود.

بنابراین، ما در این کمپین مسابقه‌ای با موضوع دلنوشته درباره ناباروری برگزار می‌کنیم تا زوج‌های نابارور بتوانند تجربه زیسته و عواطف خود را در عرصه عمومی به اشتراک بگذارند و این کار می‌تواند باعث ایجاد حس همدلی و نیز تابوزدایی از ناباروری شود.

یکی از دیگر از مشکلات زوج‌های نابارور هزینه‌های درمان است و شاید بتوان گفت که این مشکل، عمده‌ترین مشکل زوج‌ها است. ما در زمینه دانش، فناوری و تجهیزات درمان ناباروری هم‌طراز کشورهای پیشرفته جهان‌ایم و در این حوزه در منطقه حرف اول را می‌زنیم. اما درمان ناباروری در کشور ما، اگرچه نسبت به دیگر کشورها ارزان‌تر است، اما به نسبت وضعیت اقتصادی و معیشتی و میانگین سطح درآمد مردم، پرهزینه و گران محسوب می‌شود و متأسفانه سازمان‌های بیمه‌گر نیز از پوشش خدمات درمان ناباروری سر باز می‌زنند.

مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا به‌عنوان یکی از مراکز ممتاز و پیشروی کشور همواره این دغدغه را داشته که در زمینه کاهش هزینه‌های درمان و حمایت مالی از زوج‌های نابارور کم‌بضاعت تلاش کند و ما در این کمپین می‌کوشیم با برگزاری نشست‌های تخصصی، توجه سیاست‌گذاران و مسئولان را به مشکلات این حوزه جلب کنیم.

کمپین حمایت از زوج‌های نابارور فرصتی است برای تجلی و تحقق شعار همیشگی ما؛

ما در کنار شماییم، تا پایان ناباروری...

خدمات رایگان در مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا در کمپین حمایت از زوج‌های نابارور

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فن‌آوری‌های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا به مناسبت روز ملی جمعیت، از ۲۵ تا ۳۰ اردیبهشت کمپین «جمعیت، خانواده و فرزندآوری؛ حمایت از زوج‌های نابارور» را برگزار می‌کند.

با توجه به کاهش چشمگیر نرخ رشد جمعیت در سال‌های اخیر و ابلاغ سیاست‌های ترویج فرزندآوری از سوی مقام معظم رهبری، روز ۳۰ اردیبهشت روز ملی جمعیت نام گرفته است. به همین مناسبت، مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا در سال‌های اخیر هر ساله 25 تا 30 اردیبهشت کمپینی در حمایت از زوج‌های نابارور برگزار می‌کند.

طبق آخرین آمارها، حدود بیست درصد از زوج‌های کشور با مشکل ناباروری مواجه‌اند و این بدان معناست که از هر پنج زوج، یک زوج تمایل به فرزندآوری دارند، اما نیاز به حمایت برای درمان دارند. زوج‌های نابارور از یک سو با فشارهای روانی، عاطفی، خانوادگی و اجتماعی ناباروری دست به گریبانند و از دیگر سو، هزینه‌های درمان مانعی جدی برای آنهاست.

هدف مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا از برگزاری این کمپین توجه دادن سیاست‌گذاران و مسئولان به این سرمایۀ بالقوۀ جمعیتی و جلب حمایت‌های مالی برای مراکز درمان ناباروری و برقراری پوشش بیمه‌ای برای زوج‌های نابارور و همچنین، اصلاح باورهای نادرست و تابوزدایی از ناباروری در عرصه جامعه است.

افزون بر نشست‌های خبری با خبرنگاران و اصحاب رسانه با موضوعات حمایت از زوج‌های نابارور و اندومتریوز و ناباروری، طرح ویزیت رایگان برای زوج‌های نابارور در مرکز ابن‌سینا، برگزاری لایوهای آموزشی با متخصصان با موضوعات عوامل خطر ناباروری، باورهای نادرست درباره ناباروری، سلامت باروری، روش‌های نوین درمان ناباروری و اندومتریوز، برگزاری وبینارهای تخصصی و همچنین برگزاری مسابقه بهترین دلنوشته با موضوع ناباروری در صفحه رسمی اینستاگرام مرکز، از جمله بخش‌های این کمپین است.

نشست تخصصی «حمایت از زوج‌های نابارور؛ هزینه‌ها و بیمه‌ها»

به گزارش روابط عمومی مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا، به مناسبت روز ملی جمعیت این مرکز کمپین «خانواده، جمعیت و فرزندآوری؛ حمایت از زوج‌های نابارور» را از ۲۵ تا ۳۰ اردیبهشت برگزار می‌کند.

روز دوم این کمپین در راستای «حمایت از زوج‌های نابارور» نشست خبری با حضور دکتر محمدرضا صادقی، رییس پژوهشگاه و مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا، دکتر علی صادقی تبار، مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا، دکتر سوسن عزیزمحمدی، رییس بیمارستان هاجر (به نمایندگی از بیمه نیروهای مسلح) و نمایندگان بیمه‌های تأمین اجتماعی و سلامت ایرانیان برگزار می‌گردد.

هزینه‌های بالای درمان و نبود پوشش بیمه‌ای مناسب برای خدمات درمان ناباروری، یکی از موانع اصلی زوج‌های نابارور برای شروع و پیگیری درمان است. اگرچه خوشبختانه در سال گذشته، با همکاری سازمان بیمه نیروهای مسلح خدمات درمان ناباروری در مرکز ابن‌سینا تحت پوشش کامل این بیمه قرار گرفته است و این اقدام گام بزرگی در حمایت از زوج‌های نابارور به شمار می‌رود، اما لازم است که دیگر سازمان‌های بیمه‌گر نیز در این مسیر گام بردارند.

از این رو، در این نشست تخصصی موانع پوشش بیمه‌ای برای خدمات درمان ناباروری و راهکارهای حمایتی برای زوج‌های نابارور بررسی می‌گردد.

این نشست یکشنبه‌ ۲۶ اردیبهشت ساعت ۱۳ تا ۱۴ در محل سالن همایش‌های مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه برگزار می‌گردد.

دوستان گرامی
برای شرکت در مسابقه‌های متنوع کمپین حمایت از زوج‌های نابارور و همچنین مشاهده گفت‌وگوهای لایو آموزشی با متخصصان مرکز به صفحه رسمی اینستاگرام مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا بپیوندید: AVICENNACLINIC@

+کمپین جمعیت، خانواده و فرزندآوری
+کمپین جمعیت، خانواده و فرزندآوری
+کمپین جمعیت، خانواده و فرزندآوری
+کمپین جمعیت، خانواده و فرزندآوری

فرم ثبت نام آنلاین ویزیت رایگان کمپین

کاربر گرامی : پس از پر کردن فرم ... همکاران ما برای هماهنگی روز و ساعت با شما تماس خواهند گرفت.
توجه ! در حال حاضر امکان ثبت نام در این کمپین وجود ندارد.
فیلد مورد نیاز است.
فیلد مورد نیاز است.
فیلد مورد نیاز است.
فیلد مورد نیاز
کد ملی 10 رقمی مورد نیاز است
فیلد مورد نیاز است.
مورد قبول نیست.
مرکز درمان ابن سینا

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97
آدرس در گوگل مپ

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

نماد اعتماد الکترونیکی