اطلاعات علمی

آخرین اخبار و اطلاعات سلامت جنسی

وقتی تماشای فیلم‌ های پورنو به اعتیاد تبدیل می‌شود

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بر اساس مطالعات علمی، حدود ۳ درصد از مردان و یک درصد از زنان در آلمان دچار اختلال مراجعه افراطی به فیلم‌‌های پورنوگرافی شده‌اند. سازمان بهداشت جهانی نیز "اختلال جنسی جبری" را به عنوان یک بیماری تعریف کرده است.

تماشای فیلم‌های پورنو از موضوعاتی است که بسیاری از شهروندان اغلب از صحبت در مورد آن در جامعه، خودداری می‌کنند. اما استفاده افراطی از محصولات پورنوگرافی و اثرات منفی ناشی از آن برای سلامت انسان، به یک مشکل جدی در جوامع بین‌المللی تبدیل شده است.

رودولف اشتارک، استاد روان‌ درمانی در دانشگاه "یوستوس لیبیگ" در شهر گیسن آلمان در این زمینه می‌‌گوید: «حدود سه درصد از مردان بزرگسال در آلمان درگیر اختلال در اثر مراجعه به پورنوگرافی هستند. حدود یک درصد از زنان در آلمان نیز همچنین به "اعتیاد پورن" مبتلا شده‌اند.»
او اضافه می‌کند: «مطالعات نشان می‌دهند که زنان نسبتاً خیلی کمتر از مردان سراغ محصولات پورنوگرافی می‌روند. این بدان معنی است که میزان خطر ابتلای زنان به اعتیاد در این مورد، کمتر است.»

رودولف اشتارک بیش از ۱۵ سال است که در زمینه مراجعه به پورنوگرافی در جامعه، مطالعات عملی انجام می‌دهد.
این استاد روان‌ درمانی اشاره می‌کند: «خدمات درمانی و رسیدگی به این مورد تاکنون بسیار ضعیف بوده است. از آنجایی که این اختلال به تازگی به طور رسمی به رسمیت شناخته شده است، بسیاری از روان‌ درمانگران هنوز برای رسیدگی به آن، از آمادگی لازم برخوردار نیستند.»
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در ماه مه سال ۲۰۱۹ میلادی اختلالات جنسی جبری را به عنوان یک بیماری، تعریف و طبقه‌بندی کرد.
رفتار جبری یا compulsive behavior به رفتاری گفته می‌شود که به صورت مداوم و مکرر تکرار می‌شود و اغلب تلاشی برای از بین بردن یا کاهش وسواس است....

خواندن 525 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

مرکز درمان ابن سینا

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97
آدرس در گوگل مپ

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

نماد اعتماد الکترونیکی