اخبار

آخرین اخبار و اطلاعات مرکز و ناباروری

موفقیت ایران در حوزه درمان ناباروری/ جذب بیماران خارجی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دکتر محمدرضا صادقی، در نشست خبری که صبح دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۴۰۱ در محل مرکز درمان ناباروری ابن سینا برگزار شد، گفت: در حوزه علم و فناوری با توجه به تحریم‌ها، نقش رسانه‌ها در ایجاد امید در جامعه از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی با اشاره به سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی، افزود: چند سالی هست که جهت گیری های شعار سال در مسیر تولید و خودکفایی قرار دارد و این راه از طریق دانشگاه میسر می‌شود.

دکتر صادقی گفت: متأسفانه زمینه اشتغال و استفاده بهینه از نیروهای متخصص تحصیلکرده در جامعه فراهم نشده و منجر به مهاجرت این افراد شده است.

وی افزود: امنیت غذایی یکی از مباحث اصلی برای جلوگیری از وابستگی هر کشوری است. لذا، توجه به خودکفایی در صنعت غذا، از اهمیت زیادی برخوردار است.

دکتر صادقی به موفقیت کشور در زمینه درمان ناباروری اشاره کرد و گفت: به مرحله‌ای رسیده ایم که میزبان بیماران سایر کشورها هستیم.

وی ادامه داد: توان علمی و تخصص پزشکان ایرانی در دنیا زبانزد است و این موضوع در حوزه درمان ناباروری، بیش از پیش خودش را نشان داده است.

رئیس پژوهشگاه ابن‌سینا افزود: با توجه به حذف ارز ترجیحی، واردات برخی اقلام پزشکی به صرفه نیست و باعث خواهد شد به سمت تولید برویم. در این بین، شرکت‌های دانش بنیان، مسئولیت خطیری بر عهده دارند.

در ادامه، دکتر علی صادقی تبار مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا گفت: تمامی خدمات درمان ناباروری در این مرکز ارائه می‌شود.

وی با عنوان این مطلب که ناباروری می‌تواند ناشی از بیماری‌های مختلف باشد، افزود: درمان‌های جایگزین، یکی از خدمات مرکز ابن سینا است و درصد قابل توجهی از بیماران به این خدمات نیاز دارند.

دکتر صادقی تبار با بیان این مطلب که ۳۵ درصد زنان نابارور دچار آندومتریوز هستند، گفت: درمان آندومتریوز به شکل کامل در این مرکز انجام می‌شود.

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن سینا ادامه داد: استفاده از تکنیک‌های جدید درمان ناباروری در حوزه ژنتیک، یکی دیگر از دستاوردهای بزرگ در زمینه درمان ناباروری است.

دکتر صادقی تبار در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه اجرای طرح دارویار برای بیماران نابارور چه شرایطی ایجاد کرده است، گفت: با توجه به اینکه درمان ناباروری تحت پوشش بیمه‌ها قرار دارد، داروهای این بیماران توسط سازمان تأمین اجتماعی تا ۷۰ درصد و سازمان بیمه سلامت تا ۹۰ درصد پوشش داده می‌شود.

وی در واکنش به حذف غربالگری از مراکز بهداشتی، افزود: گاهی عملکرد ضعیف برخی همکاران منجر به عوارض و حساسیت‌هایی در جامعه شود. اما غربالگری از تولد هزاران نوزاد معلول و عقب افتاده جلوگیری کرده است.

دکتر صادقی تبار گفت: بهتر است تشخیص‌ها و غربالگری‌ها زیر نظر متخصصین انجام شود و والدین از دخالت در این موضوع خودداری کنند.

خواندن 853 دفعه

نظر دادن

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

مرکز درمان ابن سینا

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97
آدرس در گوگل مپ

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

نماد اعتماد الکترونیکی