کلینیک ها و خدمات

این قسمت شامل کلینیک های تخصصی مرکز و خدمات آزمایشگاهی، تشخیصی، درمانی و مشاوره ای می باشد.

خدمات درمانی

خدمات درمانی شامل : لاپاروسکوپی، هیستروسکوپی، لاپاراهیستروسکوپی، واریکوسلکتومی، استحصال اسپرم از بیضه و اپیدیدیم (PESA/TESE)، تعیین جنسیت جنین، تزريق اسپرم داخل تخمك (ICSI)، بخش جنین شناسی و ...


 • لاپاروسکوپی

  لاپاراسکوپی می‌تواند برای تشخیص، درمان و یا هر دو مورد استفاده قرار گیرد.

  لاپاروسکوپی تشخیصی برای بررسی و ارزیابی توده های شکمی ، دردهای حاد و مزمن شکم ، تروما ، بدخیمی اندام های داخلی حفره شکمی استفاده نمود. عمل جراحی کم تهاجمی به صورت بسته و با کمک دوربین برای دیدن لگن انجام می شود که این جراحی در بیماران اندومتریوز بسیار استفاده می شود.

  لاپاراسکوپی بویژه در درمان بیماریها و اختلالات مرتبط با رحم و تخمدان (همچون کیست، میوم رحم ، رفع چسبندگی لوله ها و …)، تشخیص و درمان ناباروری، همچنین ترمیم افتادگی لگن، درمان بی اختیاری ادراری و رفع فقدان کنترل مثانه کاربرد دارد.

  این روش کم ‌خطر و کم تهاجمی با ایجاد برش‌های کوچکی روی پوست انجام می گیرد. در این روش از ابزاری به نام لاپاراسکوپ به منظور تصویربرداری تشخیصی از داخل بدن بیمار استفاده می ‎شود.

  بیشتر در مواقعی که انسداد لوله های رحمی به شکلی مطرح باشد که برطرف کردن آن نیاز به روش های کمک باروری از جمله آی وی آف (IVF) را مرتفع بسازد انجام می شود.

 • هیستروسکوپی

  هنگام وجود خون ریزی های غیر طبیعی، پولیپ و سایر ضایعات داخل حفره رحم از عمل جراحی کم تهاجمی هیستروسکوپی برای دیدن حفره داخل رحم به وسیله دوربین انجام می شود. برای بررسی دقیق تر حفره رحم به خصوص در موارد سقط مکرر، شکست درمان های قبلی مربوط به ناباروری و اندومتریوز این جراحی انجام می شود که می تواند جنبه تشخیصی و درمانی داشته باشد.

 • لاپاراهیستروسکوپی

  اگر اشکالات ساختاری رحم در بررسی های تصویری (عکس رنگی و سونوگرافی) مطرح شده باشد ولی تشخیص قطعی نباشد ممکن است بیمار همزمان نیاز به هر دو پروسه لاپاروسکوپی و هیستروسکوپی تحت عنوان لاپاراهیستروسکوپی داشته باشد.

 • واریکوسلکتومی

  بیماری عروق بیضه است که باعث آسیب تولید اسپرم به صورت کاهش تعداد، کاهش حرکت اسپرم و بدتر شدن مورفولوژی اسپرم و گاهی باعث آسیب ژنتیک اسپرم می شود. که در این موارد توصیه به جراحی واریکوسل به صورت میکروسکوپی می گردد.

 • استحصال اسپرم از بیضه و اپیدیدیم (PESA/TESE)

  مواردی که انسداد در مسیر خروجی اسپرم وجود دارد، اسپرم های درون بیضه به این روش ها به دست می آید. در مواردی نیز تعداد اندکی اسپرم درون بیضه وجود دارد ولی فرد آزواسپرم می باشد که از این روش ها برای روش های کمک باروری اسپرم استحصال می شود.

 • تعیین جنسیت جنین

  خدمات تعیین جنسیت جنین در مرکز درمان ناباروری ابن سینا به متقاضیان ارائه می شود. تکنیک مورد استفاده برای خدمت تعیین جنسیت در این مرکز IVF – PGD می باشد. در این تکنیک با استفاده از روش های کمک باروری لقاح بین اسپرم و تخمک زوجین انجام شده و جنین ها در محیط آزمایشگاهی ساخته می شود. در مرحله بعد با استفاده از روش های تشخیص ژنتیکی جنسیت جنین های ساخته شده در محیط آزمایشگاه بررسی شده و در صورت وجود جنین با جنسیت دلخواه زوجین، جنین به رحم مادر انتقال داده می شود. بر خلاف سایر روش های تعیین جنسیت، این روش از دقت بسیار بالایی برخوردار می باشد. (دقت در حدود 98% و احتمال خطر در حدود 2% می باشد.)

 • تزريق اسپرم داخل تخمك (ICSI)

 • بخش جنین شناسی

  مرکز فوق تخصصی درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا زیر نظر پژوهشگاه فناوری های نوین علوم زیستی جهاد دانشگاهی ابن سینا با همکاری مشترک مرکز ART دانشگاه USHCL آلمان، از پاییز 1382 فعالیت خود را آغاز کرد .امروزه درمان ناباروری به صورت یك درمان فوق تخصصی گروهی با داشتن امكانات و تجهیزات منحصر به فرد در مراكز درمان ناباروری ارائه می شود. در کشور ما بین 15 تا 20 درصد زوجین نابارور می باشند. این افراد باید به مراکز درمانی مراجعه کنند که البته مراجعه در زمان مناسب جهت تشخیص از اهمیت بیشتری برخوردار است و در این صورت درمان‌های مناسب‌تری برای زوجین در سنین جوانی صورت می گیرد که هزینه کمتری بر آنها تحمیل خواهد شد.

  بر این اساس مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا با برخورداری از ظرفیت‌های سخت‌افزاری و نیروی انسانی کارآمد و پرتوان، بخش جنین‌شناسی و آندرولوژي را راه‌اندازی نموده است. متخصصین جنین شناسی با انجام پژوهش ‌های بنیادی، کاربردی و بالینی روی مکانیسم‌های مولکولی لقاح، روند تکوین جنین و تأثیر عوامل محیطی بر کارایی دستگاه تولید مثل و قدرت باروری انسان، در توسعه و ارتقای روش هاي كمك باروري و حفظ باروري فعالیت دارند. امروزه علم به سمتی می‌رود که در صورت نبود تخمک یا اسپرم در زوجین بتوان با استفاده از سلول‌های بنیادی که در بدن خود فرد وجود دارد اسپرم یا تخمک تولید شود. همچنین بخش جنین شناسی ابن سینا نخستین مركزی است كه به صورت اختصاصی در كشور با استفاده از سلول های بنیادی به درمان ناباروری می پردازد.

  خدماتی که در بخش جنین شناسی انجام می شود عبارتست از :

  • انجام لقاح خارج رحم به روش ICSI
  • تزريق اسپرم داخل رحم (IUI)
  • پوسته برداري (Hatching) با ليزر جهت بهبود لانه گزيني
  • انجماد اسپرم براي مردان داراي مشكلات اسپرماتوژنز و مبتلايان به انواع سرطان
  • انجماد بافت بيضه براي مردان نابارور و مردان مبتلا به سرطان
  • انجماد تخمك براي خانمهاي مجرد و زوجين با دلايل مختلف
  • انجماد جنين اضافي براي زوجين تحت درمان ناباروري
  • بيوپسي جنين وانجام تشخيص هاي ژنتيكي ( ژني و كروموزومي) جهت تشخيص نقايص ژنتيكي قبل از لانه گزيني جنين (PGD ,PGS)
  • آناليز مايع مني مردان و انجام تست هاي ارزيابي عملكرد اسپرم
  • بررسي علل ناموفقيت مكرر در IVF و درمان آن
  • اهداي جنين وتخمك.
  • تزریق سلول های بنیادی به تخمدان و رحم

  خرسندیم که با تکیه بر دانش روزافزون و استفاده از برترین تکنولوژی های روز دنیا توانسته ایم درصد قابل توجهی از زوج های ناباروری که به این مرکز مراجعه کرده اند را درمان کنیم و طعم شیرین پدر و مادر شدن را به آنها هدیه دهیم.

ارائه دهنده خدمات

ما یک تیم عالی از ارائه دهندگان مراقبت های بسیار ماهر ، باتجربه و با انگیزه فوق العاده داریم. ما سابقه ای بی نظیر برای مطابقت با انتظارات ، نیازها و استانداردهای شما حفظ می کنیم. با ارائه دهندگان خدمات مراقبت ما در اینجا ملاقات کنید.
Image

مرکز فوق تخصصی
درمان ناباروری و سقط مکرر ابن سینا،
شعبه تهران خیابان شریعتی,
نبش خیابان یخچال پلاک 97

info@avicennaclinic.ir
خط ویژه - 02123519

ساعات کار

شنبه : 8صبح تا 8عصر
یکشنبه : 8صبح تا 8عصر
دوشنبه : 8صبح تا 8عصر
سه شنبه : 8صبح تا 8عصر
چهارشنبه : 8صبح تا 8عصر
پنجشنبه : 8صبح تا 1عصر

نماد اعتماد الکترونیکی