چاپ کردن این صفحه

جلوى زياده خوری را از کودکی بگيريد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

جلوى زياده خوری را از کودکی بگيريد
زياده خورى از كودكى اتفاق می افتد ، چراكه معمولا اكثر والدين به زیاد خوردن غذاى فرزندشان، جایزه و تشویق مى دهد درحاليكه اين يك عادت غذايى استباه است كه بايد اصلاح شود .
به گزارش جام جم آنلاین، دکتر لادن گیاهى، متخصص تغدیه و عضو تیم تخصصى پژوهشگاه نابارورى ابن سینا با بیان این مطلب به جام جم مى افزاید: نهایتا جامعه امروزی امروز مى بینیم که جامعه با دریافت زیاد انرژی مواجه شده است. پس نظم در مقدار دریافت مواد غذایى از عادت‌هایی است که باید از کودکى بدرستی یاد گرفته شود. یکی از عادت بعدی که باید اصلاح شود، بحث آگاهانه خوردن است. غذا اثر درمانی و شفا
بخشی را زمانی دارد که با تمرکز غذا خورده شود. همه این اصالاحات به تقویت خودآگاهی، نظم و توجه در پیروی از یک برنامه غذایی درست منجر مى شود.

وى تاکید مى کند:، چون سیستم بدن ما قدرت بالایى برای تطابق دارد با عادت‌های غلط غذایى تا
مدتی خودش را تطبیق می‌دهد تا به جایی می‌رسد که بدلیل افزایش سرعت روند پیری و بهم خوردن تعادل سلولی دچار بیماری و اختلال می‌شود. برخی از بیماری هاى ناشى از این اختلالات، خیلی ملموس هستند مثل اثرات کم خوردن آب بر پوست و دستگاه گوارش که مشهود هستند. اما برخی از این اثرات مثل اثری که روی قدرت باروری می‌گذارد تا مدت‌ها مخفى مى ماند. پس هر چه زودتر به اصلاح عادات عذایى با نظم و برنامه اقدام شود از اثرات منفى آن کاسته خواهد شد.

خواندن 61 دفعه