رفتن به محتوای اصلی

فرم جستجو

VIP | مرکز فوق‌تخصصی ابن‌سینا

VIP

مرکز فوق تخصصی ابن سینا، با هدف ارائۀ بهتر خدمات و رفاه بیشتر مراجعان محترم، واحد خدمات ویژه (VIP) را راه‌اندازی کرده است. مراجعانی که مایل به استفاده از خدمات این واحدند، می‌توانند با مراجعه به این واحد (International Patient Unit)، واقع در طبقۀ دوم مرکز درمان، از شرایط ارائۀ این خدمات آگاهی یابند.

مزایای استفاده از خدمات ویژه:

- تسريع انجام روند درماني: انجام خدمات تشخیصی- درمانی، به‌صورت ويژه، در حداقل زمان ممکن و خارج از نوبت (قرارگیری در اولویت طی کلیه مراحل ارائۀ خدمات: پذیرش، کلینیک‌، پاراکلینیک، اتاق عمل، بخش بستری و ...)

- انجام مشاوره به‌صورت غير حضوري و مستمر در حد ممكن و تا جایی كه به روند درمان خللي وارد نشود.

- اختصاص مترجم به اتباع خارجي برای همراهی، هماهنگی و پیگیری تمام امور

        - اختصاص کارشناس ویژه به مراجعان ایرانی در تمام مراحل طول درمان جهت هماهنگی و پیگیری امور

اختصاص محل ويژه برای پذيرايي و انتظار و اختصاص محل ویژه و اختصاصی در بخش بستری  -

- انجام مشاوره‌ها، پيگيري روند درمان، ارتباط با پزشک و ارسال و دریافت مدارک به‌صورت غیرحضوری، از طریق ایمیل و تلفن

- صرفه‌جویی در زمان تا 50 درصد

- کاهش مراجعات حضوری

شرایط استفاده از خدمات ویژه:

استفاده از خدمات ویژه برای اتباع خارجی‌ای که شناسنامۀ غیر ایرانی دارند و همچنین، افرادی که ایرانی‌اند،  اما شناسنامۀ ایرانی ندارند، الزامی است و این دسته از مراجعان ملزم به پرداخت کلیۀ وجوه و هزینه‌ها به‌صورت ارزی‌اند.

  • مراجعانی که دارای شناسنامه ایرانی‌اند، ولی تمایل دارند از این خدمات استفاده کنند، می‌توانند با مراجعه به واحد 11 واقع در مرکز درمان از شرایط و چگونگی استفاده از این خدمات آگاه شوند. مراجعانی که همزمان تابعیت داخلی و خارجی دارند، با اعلام شرایط و ضوابط خدمات عادی و ویژه از سوی واحد خدمات ویژه، می‌توانند نوع خدمات درخواستی خود را انتخاب کنند و در صورت تمایل به استفاده از خدمات ویژه، می‌توانند فرم درخواست این خدمات را تکمیل کنند و از آن بهره‌مند شوند.

روش اجرا:

در صورتي كه زوج به‌صورت حضوري به مركز درمان مراجعه کنند، پس از احراز شرايط استفاده از خدمات ويژه، مراحل زیر انجام مي‌شود:

- فرد مراجعه‌کننده بلافاصله از سوی متصدی اطلاعات و یا پذيرش به واحد خدمات ویژه ارجاع مي‌گردد و کارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه به ایشان معرفی می‌شود. اين کارشناس، همراهی فرد و هماهنگی با واحدهای مختلف، در کلیه مراحل فرایند پذیرش و دریافت خدمات تشخیصی- درمانی  را، تا زمان ترخیص بر عهده دارد.

- چنانچه زوج در خارج از کشور اقامت داشته باشند و از طریق E-mail   یا  تماس تلفنی، تمایل خود را  به درمان  به مرکز اعلام نمایند، می‌توانند آزمایش‌های اولیه مورد نیاز را که با تجویز متخصصان مرکز و هماهنگی این واحد به ایشان اعلام می‌شود، به‌صورت غیر حضوری در محل اقامت خود انجام دهند و نتایج آن را ارسال نمایند تا طول مدت اقامت ایشان در ایران به حداقل زمان ممکن برسد.

- در صورتي كه فرد جزو اتباع خارجي باشد، رضايت‌نامه‌ها و فرم‌هاي لازم توسط كارشناس خدمات ویژه به زبان مورد نظر قرائت مي‌گردد و در صورت لزوم توضيحات لازم به فرد ارائه مي شود.

- با توجه به همراهی کارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه  با متقاضی در سير مراحل درماني، مترجم یا همراه زوج به محل انتظار راهنمایی می‌شوند و تا زمان خروج از مرکز مجاز به همراهي بیمار نیستند.

- هماهنگی امور مربوط به تهیه و تبدیل ارز، اسکان فرد، هماهنگی هتل و درصورت درخواست فرد، صدور گواهی برای ارائه به سفارت درخصوص طول درمان، توسط كارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه انجام مي‌شود. گفتنی است صدور گواهي براي تمديد ويزا در صورت طولاني‌شدن درمان، صرفاً با مضمون اعلام افزایش زمان طول درمان فرد ارائه می‌گردد.

- تشريح خدمات، ضوابط مركز و ارائۀ اطلاعات لازم به فرد متقاضي و همچنين، توجیه اتباع خارجی (شرح خدمات، قوانین مرکز و کشور در حوزه سلامت و درمان، نحوۀ ارائۀ خدمات، گشایش اعتبار، پرداخت هزينه‌ها و ... ) توسط کارشناس رسیدگی به امور مراجعان ویژه صورت می‌گیرد.

- آماده‌سازي و بررسي مدارك احراز هویت و زوجیت و سوابق و مستندات مورد نياز و انجام هماهنگي‌هاي لازم نیز توسط كارشناس مربوط صورت می‌گیرد.

Copyright by Avicenna Research Center

Designed by